FIRMA XL

System FIRMA-XLFIRMA XL - to moduł Systemu XL i zgodnie ideą modułów służy do kompleksowej obsługi księgowości firmy prowadzonej w oparciu o Księgę Przychodów i Rozchodów z ustawowymi ewidencjami - VAT, Środków Trwałych, Wyposażenia oraz wszelkimi innymi kartotekami dla wygodnej obsługi prac: fakturowanie z obsługą magazynu i kartoteki usług, rozliczenie i drukowanie deklaracji PIT-5 , VAT-7, ZUS DRA,  przelewów bankowych, adresowania korespondencji i przygotowywanie różnego rodzaju dowodów wewnętrznych. Obsługuje pełny zakres księgowości firmy, która nie zatrudnia pracowników.
Istotny jest fakt, że dla maksymalnego ułatwienia pracy, program np. przy przygotowaniu faktury, daje możliwość jej automatycznej rejestracji w Księdze PiR i odpowiednich rejestrach VAT.
To, że program pracuje na bazie EXCELa, daje niespotykaną w tego typu programach, łatwą dla każdego możliwość wpływu na wygląd przygotowywanych i drukowanych dokumentów.

Zestawienie statystyczne informuje, że program (biorąc pod uwagę jego elementy, od modułu głównego oraz moduły: fakturowania, dowodów wewnętrznych, obsługi banku, ZUS DRA, PIT, VAT) obsługuje przeszło 140  różnego rodzaju zadań i funkcji pomocniczych, a zawarta w nim szczegółowa instrukcja - pomoc kontekstu pracy, to ponad 370 stron tekstu, który stanowi podręcznik księgowości i informatyki. 
Dlatego przede wszystkim zalecamy jego pobranie i zainstalowanie dla przeprowadzenia wszelkiego rodzaju testów, zwłaszcza, że jego instalacja nie ingeruje w żadne ustawienia Waszego komputera (odinstalowanie polega na skasowaniu jego plików i folderu). 

Należy podkreślić, że do podstawowej obsługi FIRMA XL nie jest potrzebna wiedza o EXCELU, poza umiejętnością uruchomienia programu EXCEL i otwarcia w nim pliku. Mało tego, program jest tak zaprojektowany, że ma specjalne funkcje do wykonywania kopii wszystkich kartotek programu. Tak więc każdy (nawet laik w obsłudze EXCELA) może próbować robić różnego rodzaju analizy, zestawienia lub wydruki bez obawy utraty swoich danych.

Początek serwisu Pobieranie programów | Opis programów