Opis programów System XL

Jak wyjaśniamy w Co to jest System XL, składa się on z modułów, które użytkownik sobie dobiera w zależności od potrzeb. Wystarczy z listy menu po lewej stronie kliknąć na nazwę programu, przeczytać jego nieco szerszy opis i obejrzeć jak program "wygląda" (kliknięcie na "obrazku" ukaże jego powiększoną wersję). 

Czy jednak to ma sens, skoro: 

1. można bezpłatnie pobrać program instalacji (aktualizacji, konserwacji) i po prostu go przetestować. Istotną informacją jest to, że instalacja jakiegokolwiek modułu Systemu XL nie ingeruje w żadne ustawienia komputer użytkownika - zakłada tylko folder (katalog) na dysku i wgrywa pliki programu. Deinstalacja polega po prostu na wyrzuceniu "do kosza" jego folderu (katalogu) i plików - proste? 

2. gdy w 2006 roku kończyliśmy pierwszy etap rozwoju Systemu XL, wykonaliśmy "zestawienie statystyczne" naszej 9 letniej nad nim pracy. Jak widać z zawartych tam informacji, nie jest możliwe krótkie i jasne jego opisanie - System XL obsługuje aż 26 różnego rodzaju kartotek i zawiera ponad 300 funkcji obsługi. Stąd też zamiast czytać krótsze lub obszerniejsze wersje opisów zalecamy ich instalację i ich przetestowanie. 

Najważniejsze jest to, że System XL stanowi konglomerat czterech związanych ze sobą elementów:
- programów - modułów - obsługujących odpowiednie zagadnienia związane z księgowością i zarządzaniem firmą.
- treści pomocy kontekstowej pracy - to informacje wyświetlane po kliknięciu na ikonie pomocy, bezpośrednio związane z właśnie tym etapem pracy programu, które są nie tylko instrukcją obsługi, ale stanowią poradnik księgowości, informatyki i prawa gospodarczego. Jak widać w statystyce w 2006 roku było ponad 700 stron tekstu w ponad 800 tematach.
- programu instalacji - zaprojektowanego tak, że stanowi on równocześnie program aktualizacji i konserwacji programu, bez konieczności wzywania fachowców od informatyki.
- sposób licencjonowania i dystrybucji - praktycznie program jest bezpłatny, obowiązuje tylko roczna opłata licencyjna (bezkonkurencyjne ceny), która gwarantuje w czasie trwania licencji bezpłatne aktualizacje i nowelizacje modułów. Szczegółowe informacje zawiera temat:
Zakup licencji

Ważne jest też to, że w Systemie XL, bardzo jasno i precyzyjnie oddzielono pliki programu od plików danych użytkownika. To jedna z głównych zalet projektu, bo najbardziej zależało nam na tym, aby nawet laik komputerowy umiał odpowiednio archiwizować swoje dane, co w programach księgowości firm jest szczególnie istotne. 

Wszystkie powyższe informacje i wiele, wiele innych zawiera wspomniana wyżej pomoc kontekstowa programu. Dlatego przede wszystkim zachęcamy do instalacji modułów Systemu XL i ich przetestowanie. W skrótowej formie, opis właściwości Systemu XL zawiera stary tekst z naszego serwisu: Czy to ma sens.
 

Uwaga, od 2008 roku nowa generacja Systemu XL.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi uwagami wraz z nami rozwijają proponowane programy. I nadal będziemy wdzięczni za przesyłanie pomysłów i uwag (zwłaszcza krytycznych) na adres zywiol@kki.pl. Naszym nadrzędnym celem jest, by proponowane przez nas programy pozostały na tyle uniwersalne i otwarte, aby nie można było znaleźć zadań księgowości, których nie udałoby się zrealizować przy ich pomocy, mając równocześnie do dyspozycji funkcje programu macierzystego EXCEL.

Początek serwisu Pobieranie programów | Ceny programów